Hyundai Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Hyundai merkezi Güney Kore’in başkenti olan Seul’da yer alan çok uluslu bir otomotiv üreticisidir. 1967 yılında Chung Ju Yung’a devletin destek vermesi ile olmuştur. Otomotiv üretiminin yanında kamyon, kamyonet, otobüs, gemi, inşaat işleri ve daha birçok alanda hizmet veren geniş bir şirketin bir koludur.

Hyundai ülkemize ilk olarak 1990 yılında geldi ilk modeli Elantra’nın satışı 1991 yılında yapıldı. Ülkemizde ki fabrikası 1997 yılında kurularak çalışmaya başlandı. İlk olarak Ford’dan aldığı lisans ile üretim yapan firma daha sonra kendi araçlarını üretmeye başladı. Ülkemizde i10, i20, i30, Elentra, Accent Blue, Tuscon ve Kona modellerinin satışı yapılmaktadır. Dizel, benzinli ve LPG’li motor seçenekleri sunulmaktadır.

Hyundai i10 Modeli ve Fiyatı

Hyundai i10 ilke olarak 2007 yılında üretilmeye başlanmıştır. Ülkemizde İzmit şehrinde bulunan fabrikasında montajı yapılmaktadır. Firmanın hatchback modellerinden birisidir. 5 kapılıdır ve 1.0 litre ve 1.2 litre benzinli motor seçeneği ile üretilmektedir. Modelin üç farklı donanım seçeneği vardır. Bunlar Jump, Style ve Elite olarak sunulmaktadır. Manuel ve otomatik vites seçenekleri sunulmaktadır.

Hyundai i10 MPI 5 ileri Düz vites Jump modelinin satış fiyatı 116.550 TL’dir. Firmanın ürettiği bir başka donanım seçeneğine sahip Hyundai i10 1.2 MPI motor, 5 ileri AMT otomatik vites çift renk seçenekli aracın satış fiyatıysa 137.000 TL olarak sunulmaktadır.

Hyundai Tucson Modeli ve Fiyatı

Hyundai Tucson modeli 2004 yılında tasarlanarak SUV model olarak satışa çıkarılmıştır. Araç ismini Amerika’nın Arizona bölgesinde bulunan Tucson şehrinden almaktadır. 2004-2009 arasında birinci nesil, 2009-2015 yılları arasında ikinci nesil ve 2015’den günümüze üçüncü nesil araç yollardadır. Otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri, dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunmaktadır. Dört çeker SUV modeli olarak 5 kapılı olarak sunulmaktadır.

Hyundai Tucson ükemizde 7 ileri otomatik DCT şanzıman standart olarak satılmaktadır. 7 farklı donanım, motor ve çekiş seçeneği ile fiyatlandırılmaktadır. Hyundai Tucson 1.6 CRDI 7 ileri otomatik DCT, Smart donanım 4×2 modelin satış fiyatı 267.900 TL’dir. Hyundai Tucson 1.6 CRDI 7 ileri otomatik DCT şanzıman, Elite Plus model 4×4 çekişli, dizel motor modelin fiyatıysa 337.700 TL’dir.

Hyundai Kona Modeli ve Fiyatı

Hyundai Kona firmanın en son üretim hattına aldığı SUV modellerinden birisidir. Haziran 2017 yılında üretilen bu araç dünyanın birçok yerinde montajlanarak satılmaktadır. Bu model aynı zamanda Hibrit motor seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. Bu aracın Hibrit motor seçeneği ülkemizde satılmamaktadır. İki farklı motor seçeneği ve iki farklı donanım seçeneği ile birlikte sunulmaktadır.

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 6 ileri manuel vites, Style donanıma sahip benzinli modeli satış fiyatı 160.600 TL’dir. Hyundai Kona 1.6 CRDi, 7 ileri DCT otomatik vites, Elite donanıma sahip dizel modelin sayış fiyatıysa 231.200 TL’dir. 2 farklı benzinli, üç farklı dizel motor seçeneği ile satılan bir araçtır.

Hyundai i30 Modeli ve Fiyatı

Hyundai i30 ülkemiz dahil birçok ülkede satılan firmanın 2007 yılında ürettiği küçük aile arabasıdır. Hatchback olarak üretilen modelin günümüzde yollarda ikinci nesli yer almaktadır. Kompakt HB olarak üretilen aracın iki farklı motor seçeneği ve iki farklı şanzıman seçeneği bulunmaktadır. Ülkemizde satılmamakla birlikte aynı aracın SW versiyonu da bulunmaktadır.

Hyundai i30 ülkemizde 2020 yılı için üretimini durdurmuştur. Ancak aracın üçüncü nesli 2021 yılında yollarda olacağı ve satışına ülkemizde de devam edeceği aktarılmaktadır.

Hyundai Accent Blue Modeli ve Fiyatı

Hyundai Accent Blue, firmanın 1994 yılında Accent adıyla ürettiği modelin devamıdır. Yeni versiyonu Accent Blue adıyla ülkemizde satılmaktadır. Aracın üretimi ülkemiz dahil olmak üzere Güney Kore, Rusya, Hindistan ve İran’da yapılmaktadır. Firma 7 ileri DCT, sürekli değişken oranlı CVT ve 6 ileri düz şanzıman seçenekleri sunulmaktadır. İki adet benzinli, 5 adet dizel motor seçeneği ile sunulmaktadır. Mode Plus, Mode, Prime donanım seçenekleri bulunmaktadır.

Hyundai Accent Blue 1.4 D-CVVT Mode Plus benzinli modeli 89.500 TL, Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI Prime donanım, otomatik vites, dizel modelin fiyatıysa 121.300 TL’dir. Modelin tercih edilmesinin en büyük sebebi olarak dizel motor seçeneğinin çok az yakıt tüketmesi ve araçtan yüksek performans alınabilmesi olarak vurgulanmaktadır.

Hyundai Elentra Modeli ve Fiyatı

Hyundai Elentra firma tarafından ilk olarak 1990 yılında üretilmeye başlanan bir modeldir. Günümüzde satılan modeli aracın altıncı nesli olarak sunulmaktadır. Firmanın en gözde ve konforlu modellerinden birisidir. Bu aracın tüm donanım seçenekleri benzinli olarak satılmaktadır. Aracın eğlence sistemi, akıllı telefon kablosuz şarj sistemi bulunmaktadır. Style, Style Plus, Elite ve Elite Plus olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği sunulmaktadır.

Hyundai Elentra 1.6 MPI benzinli motor, 6 ileri düz vites, Style donanım modeli 148.800 TL’ye satılmaktadır. Hyundai Elentra 1.6 MPI benzinli motor, 6 ileri otomatik vites, Elite Plus donanıma sahip modeliyse 197.500 TL’ye satılmaktadır. Şehir için 8,6 litre, şehirler arası 5,4 litre yakıt tükettiği resmi rakamlarla aktarılmaktadır.

Hyundai i20 Modeli ve Fiyatı

Hyundai i20 firma tarafından üretilen “i” serisinin orta kasa modelidir. 2008 yılında üretilmeyen başlayan Hatchback model 4 yıldız NCAP güvenli testi başarına sahiptir. Araç ülkemizde Jump, Style, Style Desing, Style Pan, Elite Pan Smart ve Active Elite Smart donanım seçenekleri ile satılmaktadır. Sınıfında tasarımı, konforu, eğlence paketi ve güvenlik seçenekleri ile dikkat çeken bir modeldir.

Hyundai i20 1.2 MPI 5 ileri düz vites Jump modeli 129.200 TL ve Hyundai i20 1.4 MPI 4 ileri otomatik vites, Active Elite Smart donanıma sahip modeliyse 153.250 TL’ye satılmaktadır.

birevim

Leave a Comment

4 × 4 =