İzmir’de Senetle Araba Nasıl Alınır? İzmir’de Senetle Araba Satan Firma

birevim faizsiz araba

İzmir senetle araba almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle alacakları arabayı belirlemeli, ardından alacakları firmayı araştırmalıdır. Bu konuda dikkatli hareket etmek ileride sorun yaşanmaması açısından önemlidir. Çünkü bir firma bu şekilde satış yaparken bu noktada vade farkını çok yüksek koymaktadır.

Senetle araba almak isteyenler günümüzde giderek artıyor. Tabi ki bunda bankaların yüksek faiz oranları, piyasanın çok dengesiz olması gibi noktalar öne çıkıyor diyebiliriz. Alacağınız arabanın size sunulan değil, sizin tercih ettiğiniz bir model olması da önemlidir. İlla senetle araba satılıyor diye bunu tercih etmek yanlış bir tercih olacaktır.

İzmir Senetle Araba Nasıl Alınır?

İzmir senetle araba almayı düşünenler bunu farklı yollardan yapabiliyor. Bunun için sahibinden satıcıları bulabilir, oto galericileri ziyaret edebilirsiniz. Bunu yaparken önce peşinat verip vermeyeceğini belirlemeniz gerekiyor. Birçok bu şekilde satış yapanlar peşinat olmadan satış yapmıyor. Eğer sizden peşinat istemezlerse vade farkını çok yüksek tutabiliyor.

Banka faizlerini daha geçen farklarla karşılaşabiliyorsunuz. İşlemi yaparken tek bir senet yerine vade sayısına eşit olan senet yapılması gerekiyor. Yani 12 ay içinde ödenecekse o sayıda senet yapılmalıdır. İşlem yapılırken noterde aracın üzerine mutlaka rehin koyulacaktır. Borç bittiğinde bu rehinin kaldırılması için bir sözleşme imzalamak da önemli olacaktır. Bu işlemi resmi olarak yapmanız da fayda var.

İzmir’den Senetle Araba Satan Firmalar

Senetle araba isteyenler için İzmir’de çok fazla seçenek vardır. Galericiler ilk adres olarak düşünülürken, bunların arasında tercih yaparken uzun yıllardır bu işi yapanlara yönelmenizde fayda var. Tabi bu işlem için yüzden en az dört biri oranında peşinat istenecektir. Vade uzadıkça fark eklemesi de artacaktır.

İzmir senetle araba isteyenler için en iyi tercihlerin başında Birevim gelmektedir. Bu sayede hiç peşinat ödemeden, vade farkı ile uğraşmadan istediğiniz taksit sayısına göre ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Sizden sadece istediğiniz herhangi bir araba için başvuru yapmanız istenecektir. Ödeme sizin adınıza yapılarak, rahatça araç sahibi olmanıza imkan verilmektedir.

  • Bornova Şube, Telefon: 0232 342 41 74, Adres: Erzene Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:13/B Bornova / İzmir
  • Çiğli Şube, Telefon: 0212 622 14 82, Adres: Ataşehir Mah. Anadolu Caddesi No:901/D Çiğli / İzmir
  • Çankaya Konak Şube, Telefon: 0232 990 01 11, Adres: Yenigün Mah. Gaziosmanpaşa Bulvarı No: 60/A Çankaya Konak / İzmir
  • Karabağlar Şube, Telefon: 0212 622 14 51, Adres: Aşık Veysel Mah. Yeşillik Cad. No:413 Karabağlar / İzmir
birevim

Leave a Comment

3 + 19 =