Yamaha Motor Modelleri ve Fiyatları

birevim faizsiz araba

Yamaha, dünyanın en ilgi çeken motosiklet firmalarından bir tanesidir. Güçlü motorları ile yüksek hızlara çıkabilmesi, estetik açıdan dikkat çekici olabilmesi sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Japonya’da 1955 yılında faaliyet göstermeye başlayan firma günümüzde dünyanın en büyük motor firmaları arasında yer almaktadır.

Geniş bir satış ağına sahip olan firma güçlü motorlarının yanında sağlamlık, dikkat çekici görüntü ve hız anlamında ilk sıralarda yer almaktadır. Hem yurt içinde hem de dünyanın birçok noktasında üretilen bu motorlar geniş satış ağları üzerinden satışa sunuluyor. Tabi sizlerde tercih edeceğiniz modele göre bu motorlardan bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Yamaha Modelleri

Yamaha R25 Modeli

Yarış hissini yaşamak isteyenler tarafından tercih edilen Yamaha R25 modeli 130.200 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Güçlü ön amortisör sistemler, çekici R yapısı, özel Led farları ve aynı zamanda 294 cc gücünde ki motoru ile dikkat çekiyor.

Yamaha R6 Modeli

Yamaha tarafından üretilen R serisinin en ilgi çekici modeli olan R6 kalitesi ile dikkat çekiyor. 599cc güce sahip bir motoru durdurmak için ön disklerde 320 mm kalınlık tercih ediliyor. Ergonomik anlamda çok özel bir yapıya sahip olmasının yanında ABS fren sistemine sahip motor 895,600 TL’ye satışa sunuluyor.

Yamaha R1 Modeli

Yamaha R1 motosiklet modeli firmanın ürettiği en agresif ve seksi tasarıma sahip olan seçenektir. Güçlü motoru, hızlıca durmanıza yardımcı olan fren sistemi, EU5 motor seçeneğine sahip 998 cc gücündeki motor 526.800 TL ile satılıyor.

Yamaha MT-25 Modeli

Yamaha MT-25 modeli firmanın ürettiği iki silindirli motorlardan bir tanesidir. 6 ileri vitese sahip, 249 cc gücünde olan bu motor için özel bir hidrolik sistem, güçlü ve özel bir şasi yapısı bulunuyor. Bunu tercih edenler 124.600 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Yamaha MT-07 Modeli

Yamaha’nın ürettiği son modellerden birisi olan MT-07 seçeneği 2021 yılından itibaren yollarda yer alıyor. Güçlü bir torka sahip olan bu özel renk seçeneklerine sahip motosiklet 195.600 TL ile satışta yer alıyor.

Yamaha MT-09 Modeli

Yamaha MT-09 özellikle özel tasarımı ile dikkat çekiyor. 889 cc güce sahip olan bu motor TFT gösterge, LED farlar, hafif şasi ve sağlam gövdesi ile hızlı bir şekilde hareket etmeye ve ani duruşlara imkan sağlıyor. Bunun sayış fiyatı 168.626 TL olarak sunuluyor.

Yamaha MT-09 SP Modeli

Retro görünümü modern tasarımla birleştiren Yamaha MT-09 SP modeli birçok özel donanım ile birlikte sunuluyor. Hız sabitleme, üç silindirli motoru, özel renk serileri, TFT göstergesi ve 889 cc güce sahip olan bu canavar 191.699 TL ile satışta bulunuyor.

Yamaha MT-10 Modeli

Her gaza dokunduğunuzda gücü hissetmek isteyenlerin öncelikli tercihi olan Yamaha MT-10 modeli 998 cc gücüyle dikkat çekiyor. LED farlar, güçlü fren yapısı, donanımsal eklemeler ile birlikte sunulan bu özel seri 250.464 TL’ye satışta yer alıyor.

Yamaha MT-10 SP Modeli

Kendisi motor üzerinde farklı hissetmek isteyenler ve iliklerine kadar adrenalin yaşamak isteyenler için Yamaha MT-10 SP modeli en ilgi çekici seçeneklerden bir tanesidir. TF gösterge yapısı, çapraz motor sistemi, doğrusal tork gücü ile birlikte sunulan bu motora 292.156 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Yamaha XSR125 Modeli

Hızlanma, engelleri aşma konusunda en iyisini arayanlar için 125 cc güce sahip olan Yamaha XSR125 modeli en ilgi çekici olanlardan birisidir. LCD gösterge yapısı, USD amortisör sistemi ve EU5 motoru ile dikkat çekiyor. Bu özel seriye 87.414 TL’ye sahip olmanız mümkündür.

Yamaha XV950R Modeli

Gelecek ile geçmişi bir arada yaşamak isteyenlerin tercihi Yamaha XV950 R motor seçeneğidir. Kompakt yapısı, V-ikiz motor yapısı, hava soğutmasına sahip olan 12 litrelik deposu ile birlikte sunuluyor. 205.000 TL satış fiyatı ile birlikte sunuluyor.

Yamaha XSR900 Modeli

Yamaha XSR900 firmanın ürettiği en ilgi çekici tasarıma sahip sportif, eğlenceli ve güçlü motorlardan birisidir. 850 cc güce sahip olan bu motor seçeneği çekiş kontrolü anlamında en önde gelenlerin başında yer alıyor. 174.997 TL ile satışa sunulan bu seçenek sizi özgür hissettirecektir.

Yamaha Motorları Sağlam mı?

Yamaha ürettiği motorların güçleri, donanımsal seçenekleri ile dikkat çeken bir motor üreticisidir. Birçok önemli yarışa dahil olan bu marka aynı zamanda motorların güçlü ve sağlam olmasıyla da öne çıkıyor. Japon işçiliğinin her anlamda üzerinde taşıyan tüm modelleri ile farklı deneyimler yaşamak isteyenlere istediklerini sunan bir motoru mutlaka bulmak mümkün oluyor.

En hızlısını, en atik olanı, en sağlam ve güçlü olanı aralarından tercih edebilirsiniz. Sportif tasarımlar, konforlu koltuklar, güçlü disk fren yapılarının hepsi firmanın kalitesini öne çıkarması ile dikkat çekiyor. Akıllı bir kullanıcının tercih edeceği bu marka aynı zamanda güçlü ikinci el satış ağıyla da tercih sebepleri arasında yer alıyor.

Yamaha Modelleri Genel Özellikleri

Yamaha motosiklet konusunda onlarca seçenek sunan bir firmadır. Hız yapabilen seçeneklerin yanında şehir içerisinde çift kişilik olarak kullanan motorları, doğada gezmenize imkan tanıyan seçenekleri ve retroyu yaşamak isteyenler için özel üretilen seçenekleri bulunuyor.

Yakıt tüketimi motorun kullanımına göre değişen seçenekleri vardır. Ancak genelde ortalama bir kullanımda uzun mesafe kat etme imkanı sunan motorlara sahiptir. 100 kilometrede ortalama 3 ile 7 litre arasında tüketim yapmaları ile dikkat çekiyor.

birevim

Leave a Comment

sixteen + fifteen =