Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

birevim faizsiz araba

İşsizlik; Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisidir. Birçok kişi; üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamaz. Bunun yanı sıra, herhangi bir eğitim almayan kişilerin de hayatlarını idame ettirmek adına iş bulup çalışmaları şarttır. Bu noktada, araçlı kurye olarak çalışmak; son yılların en gözde mesleklerinden birisi haline gelmiştir. Bilhassa Z kuşağı gençlerinin kurye olarak çalışmayı tercih ettikleri görülür.

Takdir edersiniz ki, Trendyol; Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarının başında gelir. Her gün binlerce insanın Trendyol’dan alışveriş yaptığı bilinir. Bu noktada, internet üzerinden satın alınan ürünlerin sahiplerine ulaştırılması noktasında kuryelere ihtiyaç duyulur. Kargo firmaları ve kuryeler sayesinde tüketiciler sipariş ettikleri ürünlere ulaşırlar. Sonuç olarak, Trendyol; aracı olanlara kurye olarak çalışıp para kazanma imkanı verir.

Trendyol Araçlı Kurye Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Trendyol; her geçen gün daha çok kişinin alışveriş yaptığı bir sanal mağazadır. Bu noktada, Trendyol’un kurye ihtiyacının arttığını söylemek mümkündür. Dev sanal mağaza; kurye başvurularını başvuru formu yoluyla alır. Kişinin Trendyol araçlı kurye başvurusu için formda bulunan adı, soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, mail adresi, eğitim seviyesi, medeni durumu, yaşadığı şehir ve ilçe, TC kimlik numarası, araç bilgisi gibi bilgileri doldurması gerekir. Buna ek olarak, kişinin aracı olup olmadığını da başvuru formunda belirtmesi şarttır. Bunun yanı sıra, başvuru yapanın dağıtım tecrübesinin olup olmadığını da forma eklemesi gerekir. Bir başka deyişle, dağıtım tecrübesi olanlar; araçlı kurye işi için bir adım öne geçerler.

Trendyol araçlı kurye olarak çalışmak isteyenlerin farklı belgeleri hazırlayıp iş görüşmesinde sunması da gereklidir. Sürücü belgesi, sabıka kaydı, araç ruhsatı ve fotoğraf; bu belgeler arasında yer alır. Ayrıca, kişinin askerlik görevini tamamlamış olması da gerekli diğer hususlardan birisidir.

Trendyol; araçlı kurye seçiminde oldukça titiz davranır. Kişinin araç sahibi olması şarttır. Buna ek olarak, aracın en az 2017 model olması istenir. Bir başka deyişle, Trendyol; beş yaşını geçmiş araçları kabul etmez. Son olarak, Psikoteknik ve SRC 1 belgesinin istendiğini de ifade etmeliyiz.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları

Her şeyden önce, Pazar günleri dağıtım işleminin yapılmadığını söylemek gerekir. Maaş hesaplamasında bir ay 26 gün olarak kabul edilir. Bu noktada, araçlı kuryenin en az 5 bin 500 TL, en çok ise 9 bin TL kazanacağını söylemek mümkündür. Bir başka deyişle, Trendyol araçlı kurye maaşları; 5 bin 500 TL ila 9 bin TL arasında farklılık gösterir.

Trendyol; araçlı kuryenin maaşının hesaplanmasında birtakım kriterlere göre hareket eder. Günde ortalama 100 ila 120 civarı kargo dağıtım işlemi gerçekleştirilir. Bu noktada, günde 100 kargo teslim eden birisi 400 TL kazanır. Ancak, araç giderleri vb faktörler düşüldüğünde kişinin kazancının 250 TL olacağını söylemek gerekir.

birevim

Leave a Comment

5 × one =