Sıfır Faiz İle Araba Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

Araba alımları ülkemizde sıklıkla yapılan alışveriş türlerinden biridir. Ancak alışveriş oranları geçmiş zamanlarla kıyaslandığında artık daha düşük rakamlardan oluşmaktadır. Bu durumun temel nedeni vatandaşların alım güçlerinin düşmesi ve nakit ihtiyaçlarının artmasıdır. Üstelik artık nakit ihtiyaçları banka kredileri ile de sağlanamamaktadır. Çünkü bankalardan çekilen krediler neticesinde oldukça yüklü faizlerin geri ödenmesi gerekmektedir. Peki, sıfır faizle araba alınır mı ya da bu şekilde araba alımları nasıl yapılır?

Sıfır Faiz İle Araba Kampanyaları

Sıfır faizle araba nasıl alınır konusunda bankalardan yardım almak pek doğru bir yanıt olmayacaktır. Çünkü bankalarda kredi oranları yüksektir. Bankalar bu bağlamda en fazla belli dönemlerde kredi faiz oranlarını indirerek müşterilerine yardımcı olmaktadır. Sıfır faiz garantisi üzerinden araç alımı yapabilmek için bireylerin otomobil üreticileri ile doğrudan bağlantı kurmaları gerekmektedir. Bahsedildiği üzere banka kredi faiz oranlarının yüksek olması alımların rakamlarını azaltmıştır. Bu durum yüzünden üreticiler zarar etmeye başlamıştır. Oluşan zararın giderilmesi için ise araba üreticileri herhangi bir faiz talebi olmaksızın kullanılabilen kredi sistemleri sunmaktadır. Kampanyalardan yararlanmak isteyen bireyler doğru şekilde hareket etmeleri halinde istedikleri araçlara faiz ödemelerinden uzak kalarak kavuşabilmektedir.

Sıfır Faiz İle Araba Alımlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil üreticilerinin sıfır faizle araba almak konusunda verdiği hizmetler her daim geçerli değildir. Bundan ötürü katılımcıların kampanya tarihlerini iyi şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca firmaların sundukları kampanyalar ürettikleri her araç için de geçerli değildir. Bunun için belli listeler yayımlanmaktadır. Katılımcılar almak istedikleri araçlar listelerde bulunuyorsa ilgili bayilere erişim sağlamalıdır. Üretici firmalarla doğrudan ilişkili olan bayiler kredi taleplerini kabul etmektedir. Taleplerin onaylanmasından sonra araç temin ve teslimleri kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Ancak bireylerin alım öncesinde araçların modellerini ve aksamlarını teyit ettirmeleri önemlidir. Bu sayede gerek renk gerek diğer konularda olası sıkıntılar yaşanmadan önlenebilmektedir.

Sıfır Faiz İle Farklı Yöntemlerden De Araba Alınabilir Mi?

Araba alımlarında faiz ödenmeden işlem görülmesinin yöntemlerinden bir diğeri olarak faizsiz sistemler gösterilebilmektedir. Faizsiz araba alımı açısından hizmet veren bu sitemlerin yöntemleri kredilere göre biraz daha farklıdır. Öncelikle sistemlerden yararlanılması için büyük şartların yerine getirilmesine lüzum yoktur. Katılımcılar talep etmeleri, kendilerine uygun olan bir kampanyayı seçmeleri halinde araç alım şansı elde edebilmektedir. Ancak bu sistem gruplaşmayı esas almaktadır. Yeni faizsiz kredi alımlarında olduğu gibi araçlara anında sahip olunamamaktadır. Bunun yerine atlık olarak belirlenen rakamlar üzerinden ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler oluşturulan grupta bulunan diğer katılımcılarca da gerçekleştirilmektedir. Grupta birikimi yapılan para üzerinden arlık araç alımları sağlanmaktadır. O ay kimin aracının satın alınacağına ise noter huzurunda çekilen kura kara vermektedir.

Tasarrufa Dayalı Araba Alma Yöntemleri Avantajlı Mıdır?

Faizsiz araba alım avantajı tasarrufa dayalı yöntemlerle araç alımlarının avantajları olarak da görülebilmektedir. Sistemlerin ikisi de katılımcıları yüksek miktarda faizlerle geri ödemeler yapmaya karşın koruma altına almaktadır. Üstelik katılımlar da oldukça basittir. Bunun yanı sıra tasarrufa dayalı sistemlerde alınmak isteyen aracın marka ve modeli tamamen müşterilerin kararlarına bırakılmaktadır. Bu da hayal edilen aracı satın alabilmek açısından oldukça büyük bir fırsat doğurmaktadır. Son olarak tasarrufa dayalı yöntemlerin aylık ödemelerinde ekstra esneklikler gerçekleştirilebilmektedir. Ekstra şekilde sunumu yapılan esneklikler ile birlikte katılımcılar maddi zorluk yaşayacakları dönemlerde ödemelerini dondurabilmektedir. Bahsi geçen sistem piyasanın en önde gelen firmalarında uzun dönemden bu yana kullanılmaktadır. Taksitlerin dondurulması için yetkililere mazeret bildirimi yapılmalıdır.

birevim

8 Comments

  • Araba üreticileri 12-24 ay faizsiz yapıyorlar ama oda aracın çok cüzi bir miktarına, gerisini nakit vermeniz gerekiyor. Nakit durumu olmayanlar içinse faizsiz araba sahibi yapan sistemler güzel oluyor

  • Faizsiz ve peşinatsız araba sahibi olmak günümüz ekonomisine göre muhteşem bir fırsat 🙂

  • Faizsiz araba satın alabilmek çok güzel bir şey, kredi illetiyle uğraşmadan araba almak gerçekten çok iyi

  • Faizsiz araba alabilmek çok güzel, günümüzde faizle uğraşmamak şahane bir şey

  • Faizle araba alabilmek günümüzde gerçekten çok kötü bir şey, faizsiz araba sahibi olabilmek süper

  • Sıfır faiz ile araba sahibi olmak şahane bir şey, böyle araba fırsatlarını kaçırmamak lazım

Leave a Comment

16 − thirteen =