Senetle Araba Satışı Yapan Firmalar

birevim faizsiz araba

Senetle araba satışı birçok firma tarafından farklı şekillerde yapılıyor. Ülkemizin her noktasında bu imkanı bulmak mümkündür. Genelde güçlü bir geçmişe ve sermayeye sahip olmayanlar yüksek farklar ile ayrıca peşinat alarak bu hizmeti sunuyor. Büyük şehirlerde yer alan galerilerse daha farklı yöntemleri tercih ediyor.

Senetle araba almak ülkemizde geçmişte çok tercih edilen bir yöntemdi. Bu yöntemde bankadan kredi çekemeyenler bu yöntemi genelde tercih ediyorlar. Ayrıca bu yöntemde en önemli noktalardan birisi de tanıdığınız insanlardan alma şansını size sunmasıdır. Tabi bunun için karşınızda ki insan sizinle tanıdık olmalıdır. Bireysel olarak satış ancak bu şekilde yapılabilmektedir. Aksi taktirde bu işlem için kurumları tercih etmelidir.

Senetle Araba Satışı Nasıl Yapılır?

Senetle araba almak isteyenler satış konusunda dikkatli olmalıdır. Galeriler ve araç satışı yapan kurumlar bu yöntemde ilk olarak satışa rehin koyarak alıcı vermektedir. Bu sayede eğer senetlerini doğru şekilde ödemezse borcuna karşılık araç elinden alınması için bu yapılmalıdır. Ayrıca tüm borçlar için eşit sayıda senet yazılmaktadır.

Bazı satıcılar bunun yanında tüm borç için tek bir senette yazmaktadır. Bunların tamamını imzalayan alıcı aracın bedelinin iki katı bir borcun altına imza atmış olur. O nedenle dikkatli hareket etmeli, tüm senetleri incelemeli ve her şeyi yazılı olduğu bir sözleşmeyi imzalamalısınız. Bunları dikkatli bir şekilde yaparak işlem yapmanız da fayda var.

Senetle Araba Satın Almanın Detayları

Senetle araba almak isteyenler için öncelikle kendilerine en iyi fırsatı sunan firmayı bulmak önemli olacaktır. Peşinatı yüksek, vade farkı uygulayan ve ağır şartların altına imza atmanızı isteyen firmalar doğru tercih olmayacaktır. Bunun yerine vade farksız ve peşinat istemeyene yönelmek daha doğru olacaktır.

Birevim ülkemizin her yerinde bulunan şubeleri ve farklı ulaşım yöntemleri ile müşterilerine peşinatsız, vade farksız ve uygun taksit sayısıyla araba alma fırsatı sunuyor. İstediğiniz modelde taşıtı seçip, firma ile irtibata geçmeniz yeterli oluyor. Sizin adınıza ödemeyi yaptıktan sonra sadece komisyon bedeli sizden alınarak satış işlemi kısa sürede yapılıyor.

birevim

11 Comments

 • Senetle araba alabilmek günümüzde çok şanslı bir durum. Banka geçmişinize işlenmiyor ve taksitlerinde ödeme kolaylıkları sağlanabiliyor.

 • Günümüzde araç alabilmek çok zor. Başta temiz bir araç bulmak ve o araca çekeceğiniz kredi faizinin düşük olması gibi bir çok etkeni aynı anda bir araya getirmek zor. Senetle araç alabilmek, peşinat ödemeden araç sahibi olmak gerçekten güzel fırsat.

 • Birevim’i öneriyor herkes ama, birevimden de şikayetçi olan müşterileri gördüm internette, birevim güvenilir midir?

  • Merhaba Ahmet Bey,
   Birevim sektörde en çok bilinen firmalardan biridir. Birçok kişi Birevim ile ev sahibi olmuştur.

 • Banka kredisi, faizi, imzası, prosedürü ile uğraşmaktansa faizsiz peşinatsız araba sahibi olabilmek çok güzel 🙂

 • Senetle araba satışı yapmaları gerçekten güzel, kredi vs ile uğraşmıyorsunuz 🙂

 • Günümüz ekonomisinde senetle araba satışı yapılması çok güzel bir şey, bu firmaları tek bir içerikte toplamanızda çok güzel. Ellerinize sağlık 🙂

 • Günümüzde maalesef imkanlarınız yeterli olsa bile kredi seçeneklerinden bazen faydalanamayabiliyorsunuz, bu sebeple senetli satış daha cazip gelebiliyor

 • Senetle araba almak gerçekten güzel bir fırsat, ancak senet işlerine hep soğuk bakmışımdır

 • Senetle araba satışı yapan firmalar listesi gayet iyi, benimde işime yarayabilir yakında

 • Senetle araba satışı yapan firmalar listesi için teşekkürler, her ne kadar senetle almaya sıcak bakmasamda günümüzde her imkanı değerlendirmek lazım 🙂

Leave a Comment

17 + 6 =