Renault Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Renault, merkezi Fransa’da bulunan bir otomobil üreticisidir. Resmi olarak 1899 yılında Louis Renault tarafından kurulan şirket bünyesinde günümüzde çok sayıda otomobil üreticisi firma bulunmaktadır. Ülkemizde Oyak-Renault adıyla merkezi bulunmaktadır. Firma modern binek otomobil üretiminin yanında hafif ticari ve ağır ticari araç üretimi de yapmaktadır. Dünyanın tüm kıtalarında üretim tesisleri ve anlaşmalı bulunduğu ortaklıklar vardır. Yaptığı ortaklık sayesinde bireysel olmasa da toplamda en büyük araç üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir.

Renault ülkemizde binek otomobil sınıfında Clio, Kadjar, Megane, Talisman ve Symbol satışlarını yapmaktadır. Bu araçların HB, Sport, SUV ve Sedan modelleri satış listesinde yer almaktadır.

Renault Clio Modeli ve Fiyatı

Renault Clio firma tarafından B segment olarak üretilen bir modeldir. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan modelin 2020 yılı itibariyle beşinci nesli yollarda yer almaktadır. Montajı ülkemizde Bursa fabrikasında yapılarak dünyanın farklı ülkelerine satılmaktadır. 5 ileri düz ve 6 ileri otomatik vites seçenekleri bulunmaktadır. Ülkemizde Yeni Clio, Clio ve Clio Sport Tourer seçenekleri ile birlikte satılmaktadır.

Renault Yeni Clio Joy paket, 1.0 SCe 75 beygir benzinli motor seçeneği 120 bin TL’ye satılmaktadır. Clio Sport Tourer modeli Touch donanım, 0.9 TCe 90 beygir benzinli motoru 117.900 TL’ye listede yer almaktadır. Çok sayıda opsiyon seçeneği ile birlikte listede yer almaktadır. Joy, Touch ve Icon donanım seçenekleri bulunmaktadır.

Renault Kadjar Modeli ve Fiyatı

Renault Kadjar firma tarafından Kompakt SUV model olarak 2015 yılından bu tarafa üretilmekte ve satılmaktadır. Firma bu aracı 1.2 litre benzinli ve 1.5 ile 1.6 litre dizel motor seçenekleri ile birlikte sunmaktadır. 6 ileri düz ve otomatik, 7 ileri otomatik vites seçenekleri ile birlikte satışa koymaktadır. Bu model ülkemizde Touch donanım seçeneği ile 1.3 TCe motor ile satmaktadır.

Renault Kadjar Touch Roof donanım, 1.3 TCe benzinli 160 beygirlik motor seçeneği 257.900 TL’ye satmaktadır. Metalik Renk opsiyon olarak sunulmaktadır. Aracın özellikleri arasında multimedya sistemi, 360 derece park asistanı, panoramik cam tavan ve karartılmış arka cam özellikleri ile sunmaktadır.

Renault Megane Modeli ve Fiyatı

Renault Megane ülkemizde firmanın en çok sattığı modellerden birisidir. 1995 yılından bu tarafa üretilen olan model C segment bir aile arabasıdır. Satış listesinde hepsi olmasa da Sedan, SW ve Hatcback seçenekleri bulunmaktadır. Megane 4. Nesil versiyonu makyajlanarak günümüzde yollara çıkmaktadır. Satış listesinde bir adet HB seçenek, 8 adet sedan seçenek bulunmaktadır.

Renault Megane HB Touch donanım, 1.3 TCe 140 beygirlik benzinli motor seçeneği 192.900 TL, Renault Megane Icon donanım, 1.5 Blue dCi 115 beygir dizel motor seçeneğiyse 238.900 TL’ye satılmaktadır. Eller serbest bagaj sistemi, panoramik cam tavan, siyah deri döşeme ve Head Up Display opsiyonlar arasında yer almaktadır.

Renault Talisman Modeli ve Fiyatı

Renault Talisman firmanın 2015 yılından bu tarafa ürettiği orta sınıf otomobil modelidir. Bu model Latitude modelinin yerini alması için üretilmiştir. Güney Kore’de aracın adı Renault Samgung SM6 olarak satılmaktadır. Firmanın şu an listede olan en lüks, konforlu ve güvenlikli modelidir. Siyah kumaş döşeme, elektrikli park freni, perde hava yastıkları, led ön farlar, acil fren destek sistemi, 7 inç multimedya ekran, multisense sistemi gibi özelliklere sahiptir.

Renault Talisman Touch donanım seçeneği, 1.3 TCe EDC 160 beygir benzinli motor ile satılmaktadır. Bu model 281.900 TL’ye satılırken, opsiyon olarak elektrikli açılır panoramik cam tavan seçeneği bulunmaktadır. İsterseniz metalik renk ekleme seçeneği de araç opsiyonu olarak sunulmaktadır.

Renault Symbol Modeli ve Fiyatı

Renault Symbol, Clio’nun sedanı olarak üretilen 4 kapılı bir modeldir. Clio Hatcback olurken, Symbol sedan model olarak 1999 yılında üretilmeye başlanmıştır. Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile üretilen araç ülkemizde Joy donanım seçeneği ile birlikte satılmaktadır. 0.9 litre benzinli ve 1.5 dizel motor seçenekleri listede yer almaktadır.

Renault Symbol Joy paket, 0.9 TCe 90 beygirlik benzinli motor seçeneği 105.400 TL, Renault Joy 1.5 Blue dCi 95 beygirlik dizel motor seçeneği 141.400 TL’ye satılmaktadır. Cruise Control, metalik renk ve ön sis farları opsiyon seçenekleri olarak sunulmaktadır.

birevim

Leave a Comment

seven + 20 =