Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

Peşinat ödemesi yapmadan ev ya da araba almak yakın geçmişe kadar imkânsız olarak görülmekteydi. Öncelikle araç satışı yapan firmaların peşinatlar sayesinde kendilerini garanti altına almak istedikleri bilinmektedir. Bunun yanı sıra sahibinden satın alımlarda da kişiler yine aynı neden yüzünden peşinat istemektedir. Satın alınmak istenen aracın %20 ila %45’i arasında değişim gösteren peşinatlar ise piyasanın bir hayli duygun hale gelmesine yol açmıştır. Piyasaların durgunlaşmasından sonra peşinatsız araba satın almak konusunda gerekli çalışmalar yapılmıştır. Böylelikle nakit birikimi olmayanlar için peşinatsız olarak araç alımının kapıları aralanmıştır.

Peşinatsız Araba Alma Yöntemleri Nelerdir?

Türkiye’de peşinatsız araba alma yöntemleri ev alma yöntemlerinden sonra kendini göstermiştir. Bu neden yüzünden tasarrufa dayalı faizsiz sistemler üzerinden araç da satın alınabilmektedir. Katılımcılar en çok Birarabam, Finansarabam, Emin Otomotiv ya da Otomobilen gibi firmaları tercih etmektedir. Fuzul Oto da son zamanlarda göstermiş olduğu atılımlar neticesinde kullanım oranlarını artırmıştır. Bahsedilen firma isimlerinin tamamı aynı kalite doğrultusunda hizmet sunumlarını gerçekleştirmektedir. Bu neden yüzünden seçimler katılımların tercihlerine bırakılmaktadır. Üstelik yapılan seçimler neticesinde kampanyalara dâhil olunması için istenenler de benzerlik göstermektedir. Böylelikle bireylerin sistem kullanımı açısından sıkıntı yaşamalarının da önüne geçilmiş olmaktadır.

Peşinatsız Sistemlerden Araba Alımına Nasıl Katılım Sağlanır?

Peşinatsız faizsiz araba almak konusunda kararlı olanların tasarrufa dayalı sistemlere dâhil olmaları gerekmektedir. Bunun için firmaların şubelerine gitmeye bile gerek yoktur. Özellikle küçük şehirlerde ya da ilçelerde yaşayanlar için şubelere gitmenin zorunlu olmaması büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Kişiler, araç alımlarında seçimini yaptıkları sitenin internet sitesine girmelidir. Resmi web adreslerinde boş formlar bulunmaktadır. Ya da “Sizi Arayalım” gibi butonlar kendini göstermektedir. Sistem katılımı için bu butonlar aracılığı ile isim ve iletişim bilgilerinden oluşan formlar doldurulmalıdır. Formların doldurulması ile birlikte yetkililer kısa süre içerisinde taleplere geri dönüş yapmaktadır. Görüşmeler esnasında bireylerin katılımı onaylamaları da onaylamamaları da kendilerine kalmıştır. Onay alınması halinde işlemler uzamadan sözleşmeler ile resmi hale getirilmektedir.

Peşinatsız Sistemlerden Araba Alımlarında Taksit Oranları Nedir?

Katılımcılar peşinat ödemeden araba satın almak konusunda faizsiz sistemlerden yarar sağlayabilmektedir. Ancak bu durum aylık ve düzenli taksit ödemeleri kapsamında geçerli olmaktadır. Taksit ödemelerinin peşinatsız şekilde başlaması bazı katılımcılarda taksit oranlarının yüksek olduğu zannına yol açmaktadır. Bu da doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Tasarrufa dayalı sistemler tamamen müşterilerin memnuniyeti göz önünde bulundurularak hizmet vermektedir. Ödenecek olan aylık taksit miktarlarına da bundan kaynaklı olarak müşteriler karar vermektedir. Bireyler belirlenen minimum tutarlarla küçük taksit ödemeleri eşliğinde araçlarını alabilmektedir. Üstelik küçük taksitler ara ödemeler ve ek masraflar da getirmemektedir. Yine istekler çerçevesinde taksit oranları artırılabilmektedir. Veyahut taksitlerin kısa süre içerisinde bitmesi için toplu ödemeler yapılabilmektedir. Bahsedilen ödeme sistemlerinin müşteri isteği ile gerçekleştiğinin unutulmaması çok önemlidir.

Peşinatsız Araba Alımından Kimler Faydalanabilir?

Katılımcılar peşinatsız araba nasıl alınır kadar bu sistemlerden kimlerin fayda sağlayabileceğinin merakını da duymaktadır. Çünkü bahsedildiği üzere günümüz koşullarına göre sunulan fırsatlar bir hayli önemlidir. Tasarrufa dayalı olarak araç alımı yapmak isteyen hemen herkes sisteme kaydını yaptırabilmektedir. Ancak alınmak istenen araçların da ve araca sahip olmak isteyen bireylerin Türkiye sınırları içerisinde bulunmaları gerekmektedir. Ülke sınırları dışından alım ve satım işlemleri yapılmamaktadır. Bunun haricinde katılım taleplerini iletip sözleşmeleri imzalayan herkes istedikleri arabalara sahip olabilmektedir. Üstelik taksitlerin tamamlanmasından sonra yeni başvuru imkânları da doğmaktadır.

birevim

14 Comments

 • Peşinat vasıta alımında çok önemli. Ancak günümüzde ekonomik imkanlar sebebiyle de peşinat birikimi yapabilmek çok zor. Bu yüzden peşinatsız araç sahibi olmak çok avantajlı.

 • Günümüzde araç fiyatlarının hali malum, bu süreçte insanın peşinatsız bir seçeneği olması çok büyük avantaj

 • Günümüzde bu tarz firmaların sayısı çok arttı, buda biz vatandaşlar için çok büyük avantaj sağlıyor 🙂

 • Peşinatsız araba alabilmek gerçekten büyük avantaj, faiz olmaması da mükemmel. Tek sorun kurada size çıkacak ayı beklemek, oda beklenir bence

 • Bu tarz sistemler gerçekten çok iyi oluyor, ancak başvurana kadar insanlar bir çekiniyor acaba doğru mu güvenilir mi diye

 • Peşinatsız araba alabilmek günümüzde çok iyi bir fırsat, faizsiz olunca da süper oluyor 🙂

 • Peşinatsız araba satın alabilmek normalde çok zor ama faizsiz sistemler sayesinde çok kolay oluyor

 • Peşinatsız, faizsiz, kredi masrafı olmadan araba sahibi olabilmek gerçekten çok güzel 🙂

 • Peşinatsız araba almak gerçekten çok güzel fırsat, imkanı olanlar için önemli

 • Peşinatsız araba sahibi olabilmek gerçekten güzel fırsat günümüzde daha da iyi 🙂

 • Peşinatsız araba alabilmek gerçekten büyük fırsat günümüzde çok iyi fırsat 🙂

Leave a Comment

7 − 5 =