Pandemide Ehliyet Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

COVID-19, okuldan işe ve eğlenceye kadar günlük hayatımızın neredeyse her yönünü hızla değiştirdi. Ayrıca balo, mezuniyet ve spor turnuvaları da dahil olmak üzere gençler için bazı önemli yaşam dönüm noktalarında ciddi bir engel oluşturuyor. Corona virüs, gençlerin ehliyetlerini programa göre almalarını zorlaştırdı. Neden konuya gençlerden girdik, başvurular istatistiklere bakıldığında genellikle reşit gençler tarafından yapılıyor.

Ehliyet Sınavları Hangileridir?

Pandemi öncesinde ehliyet almak üzere iki sınava girmek yeterliydi biri yazılı biride sözlü sınavdı. Pandemide sürüş dersler ve sınavlar konusunda bir değişiklik yok. Sadece ülke genelinde duyurulan maske gibi kurallara uyulması yeterlidir.

Pandemi döneminde ehliyet nasıl alınır? Her zamanki gibi  yetkili  bir kursa başvuru yapılması gerekiyor.

Başvurduğunuz kursun rehberliğinde önce derslere katılmalı sonra yazılı sınava girmelisiniz.  Direksiyon sınavından önce birebir dersleri başvuru yaptığınız kurs vermektedir.  Pandemi döneminde kısa bir süre için ertelenen sınavlar tekrar yapılıyor.

Birçok eğitim kurumunda olduğu gibi HES kodu alınarak gerekli hijyen koşulları sağlanarak işlemler yerine getirilebiliyor.  Eğitmen ve öğrencinin sürekli maske kullanması gerektiği zorunluluğunu hatırlatmak isteriz.

Bu şekilde hastalığın yayılmasının önüne geçilmeye de çalışıyor. Pandemide hayat devam ediyor.  Özellikle hevesle ehliyet almayı bekleyen gençler için oldukça iyi haberler verdiğimizi düşünüyoruz.  Ehliyet almak için eskisi gibi bir resmi yetkili kuruma başvurarak prosedürleri yerine getirmeniz yeterlidir.  Kısa sürede ehliyetinize küçük bir harç yatırarak kavuşabilirsiniz.

Pandemi İle Ehliyet Kullanım Oranları Arttı

Pandemi ile tüm dünyada toplu taşıma tercih edilmemeye başlandı. Çok hızlı şekilde yayılan corona ve pandemi önlemleri bizleri araç satın alma ve ehliyet edinme yönüne çevirdi.

Hem ehliyet almak isteyen hem de yenilemek isteyen vatandaşlarımız için süreçler konusunda yukarıda bilgilendirme yaptık.  Kısa sürede bitecek gibi görünmeyen pandemi ile yaşamayı öğrendik.  Ve mümkün olduğunca özel alanlarda kalmayı öğrendik. Bu özel alanı sağlayan araçlardan biride otomobil ve ehliyet almak zor değil! Pandemi kuralları gereği hijyen kurallarına uyarak kısa sürede ehliyetinize kavuşabilirsiniz.

Önce yazılı sonra direksiyon sınava giriş yaparak  gerekli puanları alarak ehliyetinize kavuşabilirsiniz.

 

birevim

Leave a Comment

5 × 4 =