Otovadeli Nedir? Nasıl Çalışıyor?

birevim faizsiz araba

Otovadeli sistemi ülkemizde uzun süredir hizmet veren Maygold Otomotiv tarafından sunulmaktadır. Maygold Şirketler Grubu ülkemizde farklı alanlarda 30 yılı aşkın bir süredir bireysel ve kurumsal olarak hizmet sunmaktadır. Otovadeli sistemi 2016 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Şirket bayilik anlaşmalarıyla hizmet vermektedir. Ülkemizde 900 farklı bayi noktasında hizmetleri sunulmaktadır. İkinci el araç sektörünün en bilinen ve güvenilir markalarından birisi durumuna gelmektedir. Şirketin merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Araç alımı ve satımı işlemleri için bayilik başvurusu yapmaya izin veriliyor. Bu şubeler üzerinden veya internet sitesi üzerinden hizmetlerinden yararlanmak mümkün kılınıyor.

Otovadeli Nedir?

Otovadeli ikinci el araç alım satım işlemlerinin internet üzerinden yapıldığı bir noktadır. Sistem içerisinde otomobil, arazi, suv, pick-up, ticari araç seçenekleri bulunmaktadır. Bu araçlar arasından istediğinizi alabilmeniz mümkündür. Sistem içerisinde yüzde 30 peşinat ödeyerek farklı vade seçenekleriyle araç almanıza izin verilmektedir.

Düşük peşinat imkanının yanı sıra en uygun fiyat, banka kredisiz taksitlendirme şansı, güvenilir araç alımı ve hızlı bir onay süreci sizlere sunuluyor. Aracın nerede olduğu, modeli, kilometresi, araç hakkında tüm detaylar altında yer almaktadır. Maksimum 36 ay taksit imkanı sunuluyor. Araç için peşinatınız yeterliyse kredi başvurunuzu buradan yapmanıza izin veriliyor. Sistemde her zaman on binin üzerinde ikinci el araç bulmak mümkün kılınıyor.

Otovadeli Nasıl Çalışıyor?

Otovadeli basit bir sistemle çalışıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bulunan galeriler ile yapılan anlaşmalar sayesinde farklı araç çeşitleri sistemde bulunuyor. Detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerini aramanıza izin veriliyor. Almak istediğiniz aracı isme, kilometreye, yıla, fiyata göre sıralamanız mümkün bir hale getiriyorlar.

Aracınızı beğendikten sonra sizlere peşinat tutarının ardından 36 ayda aylık vadeyle alınabilecek miktar hakkında bilgi veriliyor. Eğer bu fiyat aralığı sizin için yeterliyse yapmanız gereken başvuru yap sekmesine tıklamak olacaktır. Eğer sizde ikinci el araç alım satımı yapıyorsanız yapmanız gereken bayilik başvurusu yapmak olacaktır. Gerekli evrakları sağladıktan sonra sizlerde bu sistem üzerinden rahatça araç satımına başlayabileceksiniz.

Otovadeli Alım – Satım İşlemleri

Otovadeli sistemi üzerinden araç alacaklar için alım satım işlemleri belirli kurallar üzerinden işlemektedir. Araç almak isteyenler sistemde bulunan araçlar arasından beğendikleri için başvuru yaparak satıcıyla direkt olarak bağlantı kurma şansına sahip oluyorlar. Eğer sizlerde araç satışı yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bayilik başvurusuna girmek olacaktır.

Bayilik başvurusu sırasında adınız, soyadınız, galeri adı, telefon numaranız, şehir, ilçe, vergi no, vergi dairesi hakkında bilgiler talep edilecektir. Sizlerde bu bilgiler ışığında işleminizi yapabileceksiniz. Gerekli inceleme sonrasında site yöneticileri size bayi girişi yapma imkanı sunacaktır. Bunun ardından sizde bir Otovadeli bayisi olarak Türkiye’nin her noktasına araç satışına hazır hale gelebileceksiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için onlarla iletişime geçmeniz gerekiyor.

birevim

10 Comments

    • Merhaba Şerife Hanım;
      Peşinat verdikten sonra kalan tutar üzerinden bir faiz hesaplayıp, taksitlere bölüp o şekilde alım yapıyorsunuz. Ancak faiz ödemek istemiyorsanız Birevim firmasının kurucusu olduğu Birarabam firmasını önerebiliriz. Birarabam’da faiz ödemeden arabanıza sahip olabilirsiniz.

  • Otovadeli sistem olarak diğerlerinden biraz farklı sanırım, faiz olması kötü olmuş

  • Sizin bünyeniz dışında münferit , sahibinden almak istediğim arabaya da taşit kredisi alma şanşım var mı? Teşekkür ederim…

Leave a Comment

two + 19 =