Oto Vadeli Nedir? Nasıl Araba Alınır?

Oto Vadeli ikinci el araç denince akla gelen firmalar arasındadır. Firmanın, alanında en bilinen şirket gruplarından biri olan “Maygold” bünyesinde kurulduğu bilinmektedir. Pek çok araç alım satımı sadece bu seçeneklerle kısıtlanmaktadır. Ancak alım satımların yanı sıra kiralama hizmeti de veren firma, müşterilerinin memnuniyetini kazanabilmektedir. Üstelik araçların kiralanabilmesi için uzun dönem şartı da bulunmamaktadır. Tercih eden bireyler kısa vadeli kiralamalarında da gönül rahatlığı ile firmayı seçebilmektedir.

Oto Vadeli Araç Nasıl Alınır?

Maygold Otomotiv içerisinde 2016 yılında kurulan Otovadeli marka olarak piyasada büyük bir değer görmektedir. Otomobil sayısı bir hayli fazla olan marka üzerinden araç alımı yapmak ise oldukça kolaydır. Araç alımlarında İstanbul, Antalya ve Ankara’da yer alan şubelere bireysel başvurularda bulunmak yöntemlerden biridir. Ancak bunun yerine firmanın resmi internet sitesinden bir başvuru hazırlanması da mümkündür. Başvuru için resmi internet sitesinde “Başvuru Yap” butonu oluşturulmuştur. Bu alanda yer alan form, kullanıcıların hangi model ve marka araç istediklerine ilişkin bilgileri istemektedir. Bilgiler arasında iletişim için gerekli olanlar da mutlak suretle doldurulmalıdır. Çünkü formu gönderen kullanıcılar maksimum 24 saat içerisinde Oto Vadeli Finans Operasyon Merkezi tarafından aranmaktadır.

Oto Vadeli Ön Başvurudan Sonra Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

Form doldurarak yapılan başvurular Oto Vadeli araç alımı için bir ön başvuru niteliği taşımaktadır. Başvuruları onay alan müşteriler aranarak da SMS bilgilendirmeleri kapsamında da merak ettikleri soruların yanıtlarını elde edebilmektedir. Olumlu sonuçlar neticesinde bireylerin bir takım belgeleri hazırlamaları istenmektedir. Böylelikle araçların alımları esnasında zaman kayıplarının önüne geçilebilmek mümkün olmaktadır. Müşteriler; sigorta dökümü, nüfus cüzdanı örneği, icra dava dosyası, mahkeme dava dosyasını temin etmelerinden sonra şubelere gitmelidir. Firma, kişilere olduğu kadar işverenlere ve kurumsal şirketlere de hizmet vermektedir. İşverenlerin ve kurumsal şirketlerin araç alımları için hazırlamaları gereken evraklar arasında vergi levhası, imza sirküsü ve ticari sicil gazetesi de bulundurulmak zorundadır.

Oto Vadeli Hangi Model Araç Alımları Yapılabilir?

Bireyler Oto Vadeli 2.el araç alımı işlemlerini belli aşamalardan geçerek halledebilmektedir. Firmanın en iyi özelliği araç marka ve modellerinde maksimum rakamlara ulaşmış olmasıdır. Bu sayede gerek ticari gerek aile arabaları anında elde edilebilmektedir. Üstelik markaların model açısından da kapsamları bir hayli geniştir. Bu da alıcıların fiyat açısından rahatlamalarını sağlamaktadır. Ancak alımlarda firma tarafından yapılması önerilen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Örneğin sonradan problem yaşamamak için araç alımlarının bir tamirci ile birlikte gerçekleştirilmesi bunlardan biridir. Araçların incelenmesinin gündüz yapılması da önerilenlerdendir. Böylelikle olası problemler, imzalar atılmadan önce çözülerek müşteri memnuniyetinin garanti edildiği sonuçlara erişim sağlanabilmektedir.

Oto Vadeli Araç Alımlarında Son Aşama Nasıl Gerçekleştirilir?

Otovadeli nasıl araba alınır konusunda başvurulardan sonra bahsedilen evrakların temin edilmesi istenmektedir. Sistemin son adımlarına gelinirken gönderimi yapılan evraklar yetkililer tarafından incelenmektedir. Evraklardaki eksiklikler ya da hatalar, alımların iptaline ya da sürecin uzamasına yol açabilmektedir. Bu neden yüzünden evrak teminlerinin titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi çok önemlidir. İncelemelerden sonra onay alan müşteriler, yetkililerce şubelere çağırılmaktadır. Şubelerde beğenilen araçların ekspertiz incelemelerinin yaptırılması müşterilerin kanaatine bırakılmaktadır. Araçları satın almak isteyen müşterilerden 4 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir. Sayılan evrakların yanı sıra kimlikleri üzerinden yapılan işlemler neticesinde bir sözleşme hazırlanmaktadır. Senetle yapılan sözleşmelerden sonra alım satımlar için notere gidilmektedir. Noter onayının ardından kaskosu da yapılan araçlar kullanıma hazır olarak müşterilere teslim edilmektedir.