Oto Vadeli Nedir? Nasıl Araba Alınır?

birevim faizsiz araba

Oto Vadeli ikinci el araç denince akla gelen firmalar arasındadır. Firmanın, alanında en bilinen şirket gruplarından biri olan “Maygold” bünyesinde kurulduğu bilinmektedir. Pek çok araç alım satımı sadece bu seçeneklerle kısıtlanmaktadır. Ancak alım satımların yanı sıra kiralama hizmeti de veren firma, müşterilerinin memnuniyetini kazanabilmektedir. Üstelik araçların kiralanabilmesi için uzun dönem şartı da bulunmamaktadır. Tercih eden bireyler kısa vadeli kiralamalarında da gönül rahatlığı ile firmayı seçebilmektedir.

Oto Vadeli Araç Nasıl Alınır?

Maygold Otomotiv içerisinde 2016 yılında kurulan Otovadeli marka olarak piyasada büyük bir değer görmektedir. Otomobil sayısı bir hayli fazla olan marka üzerinden araç alımı yapmak ise oldukça kolaydır. Araç alımlarında İstanbul, Antalya ve Ankara’da yer alan şubelere bireysel başvurularda bulunmak yöntemlerden biridir. Ancak bunun yerine firmanın resmi internet sitesinden bir başvuru hazırlanması da mümkündür. Başvuru için resmi internet sitesinde “Başvuru Yap” butonu oluşturulmuştur. Bu alanda yer alan form, kullanıcıların hangi model ve marka araç istediklerine ilişkin bilgileri istemektedir. Bilgiler arasında iletişim için gerekli olanlar da mutlak suretle doldurulmalıdır. Çünkü formu gönderen kullanıcılar maksimum 24 saat içerisinde Oto Vadeli Finans Operasyon Merkezi tarafından aranmaktadır.

Oto Vadeli Ön Başvurudan Sonra Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

Form doldurarak yapılan başvurular Oto Vadeli araç alımı için bir ön başvuru niteliği taşımaktadır. Başvuruları onay alan müşteriler aranarak da SMS bilgilendirmeleri kapsamında da merak ettikleri soruların yanıtlarını elde edebilmektedir. Olumlu sonuçlar neticesinde bireylerin bir takım belgeleri hazırlamaları istenmektedir. Böylelikle araçların alımları esnasında zaman kayıplarının önüne geçilebilmek mümkün olmaktadır. Müşteriler; sigorta dökümü, nüfus cüzdanı örneği, icra dava dosyası, mahkeme dava dosyasını temin etmelerinden sonra şubelere gitmelidir. Firma, kişilere olduğu kadar işverenlere ve kurumsal şirketlere de hizmet vermektedir. İşverenlerin ve kurumsal şirketlerin araç alımları için hazırlamaları gereken evraklar arasında vergi levhası, imza sirküsü ve ticari sicil gazetesi de bulundurulmak zorundadır.

Birevim İle Araba Almak Çok Kolay

Oto Vadeli Hangi Model Araç Alımları Yapılabilir?

Bireyler Oto Vadeli 2.el araç alımı işlemlerini belli aşamalardan geçerek halledebilmektedir. Firmanın en iyi özelliği araç marka ve modellerinde maksimum rakamlara ulaşmış olmasıdır. Bu sayede gerek ticari gerek aile arabaları anında elde edilebilmektedir. Üstelik markaların model açısından da kapsamları bir hayli geniştir. Bu da alıcıların fiyat açısından rahatlamalarını sağlamaktadır. Ancak alımlarda firma tarafından yapılması önerilen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Örneğin sonradan problem yaşamamak için araç alımlarının bir tamirci ile birlikte gerçekleştirilmesi bunlardan biridir. Araçların incelenmesinin gündüz yapılması da önerilenlerdendir. Böylelikle olası problemler, imzalar atılmadan önce çözülerek müşteri memnuniyetinin garanti edildiği sonuçlara erişim sağlanabilmektedir.

Oto Vadeli Araç Alımlarında Son Aşama Nasıl Gerçekleştirilir?

Otovadeli nasıl araba alınır konusunda başvurulardan sonra bahsedilen evrakların temin edilmesi istenmektedir. Sistemin son adımlarına gelinirken gönderimi yapılan evraklar yetkililer tarafından incelenmektedir. Evraklardaki eksiklikler ya da hatalar, alımların iptaline ya da sürecin uzamasına yol açabilmektedir. Bu neden yüzünden evrak teminlerinin titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi çok önemlidir. İncelemelerden sonra onay alan müşteriler, yetkililerce şubelere çağırılmaktadır. Şubelerde beğenilen araçların ekspertiz incelemelerinin yaptırılması müşterilerin kanaatine bırakılmaktadır. Araçları satın almak isteyen müşterilerden 4 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir. Sayılan evrakların yanı sıra kimlikleri üzerinden yapılan işlemler neticesinde bir sözleşme hazırlanmaktadır. Senetle yapılan sözleşmelerden sonra alım satımlar için notere gidilmektedir. Noter onayının ardından kaskosu da yapılan araçlar kullanıma hazır olarak müşterilere teslim edilmektedir.

birevim

18 Comments

 • Oto vadeli sistemi eniştem kullanmıştı. Faiz oranları biraz rakiplerine göre yüksek ve peşinat zorunluluğu var, bu yüzden oradan araba almayı hiç düşünmedim

 • Peşinat istemesi bizler için dezavantaj oluyor çünkü zaten ekonomik olarak zor süreçteyiz bu süreçte peşinat verebilmek zor.

 • Bende vadeli araç sistemlerini araştırıyorum da, önerdiğiniz bir firma var mı?

  • Merhaba Songül Hanım,
   Birarabam sektöre girdiği günden bu yana binlerce kişiyi araç sahibi yapmış bir firmadır. Sisteme dahil olma koşullarını araştırarak karar vermek gerekir.

 • Birarabam gerçekten sektörde hatrı sayılır kaliteli firmalardan biri, bir çok kişi memnun ve benim akrabalarımdan da çok araba sahibi olan var.

 • Oto vadeli de peşinat zorunluluğu var mı? Benim peşinatım yok yardımcı olurlar mı acaba?

  • Merhaba Gökhan Bey,
   Oto Vadeli’de peşinat zorunluluğu vardır. Ödeme ayrıntıları için firmanın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Peşinatsız araba almak istiyorsanız Birevim gibi faizsiz sistemleri tercih edebilirsiniz.

 • Oto vadeli firmasından araba alan arkadaşım var çok memnun kaldı bende düşünüyorum araba almayı

 • Oto vadeli firması son zamanlarda pek reklam yapmıyor sanırım karşılaşmıyorum, bir kaç alım yapan arkadaşım var orta seviye memnun kaldıklarını söylemişlerdi

 • Oto vadeli sistemden araba alan çok insan var çevremde, gerçekten çok memnunlar sistemleri çok iyi

Leave a Comment

five × 3 =