Kredisiz Araba Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

Araba alımlarında son yıllarda büyük sorunlar çıkmaktadır. Ortaya çıkan sorunlar ise genellikle nakit eksikliklerinden ileri gelmektedir. Yaşam şartlarından ötürü günümüzde birikim yapmak kolay değildir. Ancak banka kredileri çekerek nakit ihtiyaçlarının giderilmesi de artık bir hayli zordur. Öncelikle bankalar kredi alımlarında şartları ağır hale getirmişlerdir. Bunun yanı sıra çekilen kredilerin geri ödemelerinde birkaç katı faiz ödemesi de yapılmak zorunda kalmaktadır. Elde edilen sonuçlar pek çok vatandaşın araba almama kararı vermesine yol açmaktadır. Fakat ülkemizde kredi çekmeden araba almak da mümkündür.

Kredisiz Araba Alımlarında Farklı Yöntemler

Kredi çekmeden araba almak akıllara kredisiz araba nasıl alınır gibi soruları getirmektedir. İlk dönemler bu gibi ihtimaller nakit birikimi olmadan mümkün değil gibi görülmüştür. Ancak artık tasarrufa dayalı işleyen yeni sistemler kendini göstermektedir. Tasarrufu esas alan yeni sistemler neticesinde günümüzde kredi çekmeden araba alımı hemen herkesin kullanımına açılmıştır. Birarabam, Finansarabam, Emin Otomotiv kredisiz olarak araç satışı yapan firmalar arasındadır. Son olarak yine kredi çekmeden araba satın alma yöntemlerinden biri olarak senetli alımlar gündeme gelmektedir. Senetli olarak yapılan alımlar için bu sistem üzerinden hizmet veren galeriler tercih edilebilmektedir.

Kredisiz Araba Almanın Yeni Yolu Birevim

Kredisiz Araba Alımlarında Faiz Var Mı?

Kredi çekmeden araba satın almak faiz konusunu akıllara getirmektedir. Çünkü insanların kredilerden uzak kalmak istemelerinin temel nedeni artık anaparaların üç katına yaklaşan faiz ödemeleridir. Ya da kredi notlarının düşük olması, istenen miktarlarda nakit temini konusunda vatandaşları zorlamaktadır. Fakat araba alımlarında tasarrufa dayalı olan sistemlerden yararlanan katılımcılar faiz açısından sıkıntı yaşamayacaklardır. Çünkü sistemlerin tümü faizsiz olarak tanımlanmaktadır. Bu da araçların sıfır veyahut ikinci olması fark etmeksizin hiçbir şekilde faiz istemi gerçekleşmeden sonuca ulaştırmaları anlamına gelmektedir. Faiz ödemelerinin olmaması demek belirlenen vadeler geldiğinde ara ödemelerin yapılması demek de değildir. Çünkü faizsiz sistemlerde ara ödemeler sadece katılımcı isteği varsa gerçekleştirilmektedir. Bunun haricinde ödemeler imzalanan sözleşmede yazan vadelerde ve taksit oranlarında gerçekleştirilmektedir.

Kredisiz ve Peşinatsız Araba Alınabilir Mi?

Faizsiz sistemler kredisiz araba satın almak açısından katılımcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sistemlerin kolaylıkları bununla da sınırlandırılmamıştır. Çünkü sistemlere dâhil olmak isteyen katılımcılardan peşinat da istenmemektedir. Bu da hem faizsiz hem de peşinatsız olarak araç alımına kapı aralamaktadır. Firmalar sadece işlem ya da organizasyon gelirleri talep etmektedir. Talep edilen rakamlarda miktarlar oldukça düşük tutulmaktadır. Böylece banka kredilerine ödenecek olan faizlerin yanında çok az kalan rakamlar üzerinden sistemlere katılım sağlanmaktadır. Üstelik organizasyon gelir talepleri tek kereliktir. Kaliteli olan firmalar bahsedilen gelirin yanı sıra herhangi bir ek para talep etmemektedir. Aynı durum ara ödemeler için de geçerlidir. Ara ödemeler, peşinatta da olduğu gibi katılımcıların isteklerine göre belirlenmektedir.

Kredisiz Araba Alımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Bireyler için kredi çekmeden nasıl araba alınır sorusuna yöntem seçimi yapılarak yanıtı verilebilmektedir. Yukarıda da bahsedilen firmalar ve bunlara benzer olanlar kredi olmaksızın satış yapmaktadır. Katılımcılar gerek bilgi almak gerek doğrudan rezervasyon için firmaların internet sitelerini kullanmalıdır. Sitelerde iletişim verilerini kaydettirerek yetkililerce aranmayı bekleten bir sistem işlemektedir. Aramalar sonrasında araçların marka ve modellerine göre ihtiyaç duyulan rakamlar belirlenmektedir. Rakamların belli edilmesinin hemen ardından ödemeler konusuna geçiş yapılmaktadır. Peşinat ödemelerinin olup olmaması ya da firmaların kampanyalarına göre ödeme planları oluşturulup sözleşmeler imzalanmaktadır. Araçların ne zaman alınacağı ise çekilişlerden sonra belirlenmektedir. Çekilişler noter huzurunda gerçekleştirildiğinden herhangi bir haksızlık da yapılmamaktadır.

birevim

18 Comments

 • Eskiler “ev sahibi olmak çok zor” derken günümüzde araba sahibi olmakta bir ev sahibi olabilmek kadar zor artık, kredi faizleri uçmuşken, kredisiz senetle araç alınmasını sağlayan bu firmalar gerçekten çok iyi oluyor

 • Kredisiz peşinatsız araç alabilmek gerçekten çok büyük fırsat, imkanı olanlar değerlendirmeli

 • Günümüzde kredilere deli gibi faiz ödemektense faizsiz peşinatsız araç almak çok avantajlı

 • Peşinatsız kredi faizi olmadan taksitle araba almak günümüzde kaçırılmaz fırsat 🙂

 • Kredi faizleriyle uğraşmak yerine faizsiz araba alabilmek gerçekten büyük fırsat, hemde böyle bir dönemde 🙂

 • Gerçekten ekonominin nereye gideceği bilinmiyor, bu yüzden faizsiz kredisiz araba sahibi olabilmek çok büyük fırsat

 • Faizsiz peşinat zorunluluğu olmadan araba sahibi olabilmek güzel bir fırsat, ufak taksitlerle güzel bir arabaya sahip olabiliriz

 • Kredisiz bankasız faizsiz araba sahibi olabilmek günümüz ekonomisinde gerçekten çok güzel, peki pandemi sürecinde araba teslimatı zaten çok zorken, faizsiz sistemler nasıl bir çözüm uyguluyor?

  • Merhaba Özlem Hanım,
   Faizsiz sitemlerde siz istediğiniz aracı alabiliyorsunuz, isterseniz aynı tutarda olan bir başka aracıda alabilirsiniz.

 • Faizsiz kredisiz araba alabilmek gerçekten çok iyi, fiyatlar artsa da faiz olmadığından bence alınabilir

 • Günümüzde araba fiyatları malum çok arttı, bu süreçte faizsiz araba sahibi olabilmek çok iyi

 • Kredisiz araba seçenekleri günümüzde çok popüler ve gerçekten çok iyi fırsat

  • Merhaba Ayhan bey,
   Banka kredisi kullanmadan tasarruf finansman şirketlerinden peşinat zorunluğu olmadan araba alabilirsiniz. Her firmanın kendine göre çalışma planları bulunmaktadır. BDDK tarafından onaylanmış 5 firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasından BİREVİM firmasını tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

two × three =