Kia Stinger 2019 İncelemesi

Kia Stinger; 2019 yılının en çok konuşulan araba modelleri arasında bulunmaktadır. Bu aracın bilhassa teknik özelliklerinin birçok kullanıcının hayallerini süslediği bilinmektedir. Kia Stinger motor özelliklerinden bahsederken motor tipinin sıralı ve turbo olduğunu ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, motor, önde ve uzunlamasına göre konumlanmıştır. Aracın yakıt tipinin benzin olduğu aşikardır. Bunun yanı sıra, dört silindirli motora sahip olmakla beraber subap sayısı 16 olarak bilinmektedir. Motor silindir hacmi ise 1998cc olarak bilinmektedir. Motorun maksimum gücünün 179kW/ 244 HP 6200 d/d olduğu bilinirken maksimum tork ise 353 Nm 1400-3500  d/d olarak geçmektedir. Motor hızlanma verileri ise aracın kalitesini ortaya koymaktadır. Maksimum hız 233km/s olarak bilinmektedir.

birevim faizsiz araba

Kia Stinger almak isteyenlere aracın güncel fiyatının ortalama 400 bin TL olduğunu belirtmek gerekir. Söz konusu fiyat, sıfır araçlar için geçerli olmaktadır. Ancak, aracın donanımının güçlenmesine paralel olarak fiyatın 540 bin TL civarına çıkması söz konusudur. Aracın bakım maliyetinin ise bakımın niteliğine göre değişeceğini belirtmek gerekir. Ancak, genel bakım maliyetleri 4 bin TL olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, 10 bin km’de bir olmak üzere bakım aralıkları bulunmaktadır. Aracın mekanik, boya ve korozyon gibi detaylar dahil olmak üzere garanti şartlarının olduğundan bahsetmek gerekir.

Kia Stinger Kullanıcı Yorumları

Kia Stinger 2019 hakkında yapılan kullanıcı yorumlarının bazı faktörlerden etkilendiğini söylemek gerekir. Örneğin, birçok kişi, aracın ne kadarlık yakıt tüketimi yaptığını merak etmektedir. Aracın ortalama yakıt tüketiminin 8,2 litre olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, şehir içinde 10,9 litre ve şehir dışında 6,7 litre olmak üzere yakıt tüketimi bulunmaktadır.

Kia Stinger kullanıcı yorumlarına bakıldığında aracı satın alanların bilhassa malzeme ve işçilik kalitesinden çok memnun olduklarını söylediklerine rastlanmaktadır. Bagaj kullanımının kolay olması; aracın öne çıkan özellikleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca, geniş baş- diz mesafesinin varlığı; araçtakilerin rahat bir yolculuk yapmasını mümkün kılmaktadır. Kia Stinger hakkında yapılan olumsuz yorumlara bakıldığında birçok kişinin bagajın hacminin küçük olmasından şikayet ettiğine rastlanmaktadır.

Kia Stinger içerisinde bulunan Head-up play sistemi ve multimedya sistemi; araç kullanıcıları tarafından çok fazla beğenilmektedir. Aracın yüksek motor gücüne sahip olması ve akıcı hızlanma özelliklerini taşımasına rağmen uygun miktarlarda yakıt tüketmesi; kullanıcıların araca hayran kalmasına neden olmaktadır. Şanzıman ve motorun ani hızlanma tepkilerinin ise birtakım kullanıcılar tarafından eleştirilmesi söz konusudur.

Kia Stinger kullanmak isteyenlerin benzer araçlar hakkında da fikir sahibi olması gerekmektedir. Audi A5 Sportback Kia Stinger yerine alınabilecek bir araçtır. Bu aracın fiyatı ortalama 624 bin olarak bilinmektedir. Kia Stinger’e kıyasla fiyatının yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra, BMW 4 Gran Coupe, Kia Stinger yerine tercih edilebilecek bir araçtır.

birevim

Leave a Comment

three + one =