Honda’ya Red Dot’tan 3 Ödül!

Koronavirüs salgınından dolayı otomobil sektöründe satışların neredeyse durduğu, üretimlere belirli süreyle ara verildiği durumda geçtiğimiz mart ayında Honda, Red Dot Tasarım Ödülleri 2020’de farklı kategorilerde üç farklı ödül kazanmıştır.

birevim faizsiz araba

Otomotiv sektörünün en prestijli ve takip edilen ödülleri arasında bulunan Red Dot Tasarım Ödülleri; 2020 yılının sonuçlarını 31 Mart 2020 tarihinde Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen törenle açıklamıştır. Buna göre, Best of Best (en iyinin en iyisi) ödülünü almaya hak kazanan model; Honda’nın Honda e modeli olmuştur. Her kategorinin en iyisine verilen bu ödülü almaya Honda e modelinin hak kazanması; otomotiv sektörünü yakından takip edenler için pek şaşırtıcı olmamıştır.

Red Dot 2020

Honda e; Best of Best ödülünün yanı sıra Akıllı Ürün kategorisinde Red Dot 2020 ödülünü almaya hak kazanmıştır. Buna ek olarak, Honda CBR 1000RR-R Fireblade SP motosiklet modeli de Akıllı Ürün kategorisinde yüksek tasarım kalitesinden dolayı ödül almıştır. Sonuç olarak, Honda’nın Red Dot 2020 ödülleri kapsamında üç farklı ödülün sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir başarıyı hak eden markanın bu şekilde ödüllendirilmesi prestij açısından çok güzel bir gelişme olmuştur.

Honda; ürün tasarımı, iletişim tasarımı ve marka tasarımı konularındaki üstün performansıyla tüm beğenileri üzerine toplamıştır. Bu başarının Honda için yeni olmadığını söyleyebiliriz. Daha önce de Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında birçok ödül alan marka; 2001 yılında S2000, 2006 yılında ise Civic modeliyle Best of Best ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Honda; 2008 yılında Avrupa Accord Tourer modelinin yanı sıra 2009 yılında da Insight modeliyle Red Dot ödüllerini alma şansını elde etmiştir. Ödül alan ürünlerin Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergileneceği ifade edilmiştir.

birevim

Leave a Comment

seventeen + 8 =