Faizsiz Araç Kredisi Çekmek Nasıl Oluyor?

Faizsiz araç kredisi çekerek, avantajlı şekilde araba sahibi olmak ister misiniz? Ülkemizde çok uzun zamandan beri kredi çekmenin kolaylaşması adına kampanyalar sunuyor. Son bir iki yol içinde bankacılık ve sıfır faizli kampanyaların sayısı arttı. İnsanlar zor ekonomik durumda elbette faiz ödemek istemiyorlar. Herkes araba sahibi olmanın hayalini kuruyor. Araba sahibi olmak ne yazık ki o kadar da kolay olmuyor. Ancak bankaların sunduğu faizsiz kredi çekme avantajı sayesinde insanlar bir nebze olsun rahat nefes alarak kredi çekebiliyorlar. Eğer bankaların sunduğu kampanyadan faydalanmak isterseniz, mutlaka banka resmi internet sitesini takip etmeniz gerekiyor.

birevim faizsiz araba

Hangi Bankalardan Faizsiz Araç Kredisi Çekebilirim?

Faizsiz araç kredisi çekebileceğiniz bankalar katılım bankalarıdır. Diğer bankalardan farklı olarak bu bankalar katılım bedeli prensibine göre çalışırlar, faiz almazlar. Bireyleri katılımcı yapma ve belirlenen oranda komisyon alma esasına göre çalışılıyor. Aşağıdaki bankalara başvuru yaparak şartların uygun olması halinde kredi kullanabilirsiniz:

 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası.

Hiç Faiz Ödemez miyim?

Faiz ödemeden gerçekten araba sahibi olabilirsiniz. Kulağa çok güzel geliyor değil mi? Ana para kadar ödeme yapmayacağınızı bilmenizde fayda var. Yani faiz ödemeyeceksiniz ancak bankaya belli bir miktarda komisyon ödemeniz gerekecek. Faizsiz para çekmeniz halinde yalnızca ana parayı düşünmeniz sizi yanıltacaktır. Hesaplama yaptıktan sonra kredi çekmenizde fayda var. İnternette çok sayıda kredi hesaplama araçları bulunmaktadır. Bu araçlardan faydalanabilirsiniz.

Nasıl Faizsiz Kredi Çekebilirim?

Bankalardan kredi çekmek için mutlaka bankalar tarafından sunulan şartları sağlamanız gerekiyor. Kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notlarının mutlaka yüksek olması gerekiyor. Düşük kredi notuna hiç kimse kredi vermek istemiyor. Kredi çekmek için kredi sicilinizin bozuk olmaması gerekiyor. Takibe düşenler, adı kara listede bulunanlar ne yazık ki kredi çekemiyorlar. Kredi çekerken kredi notunu önceden kontrol etmekte fayda var. Eğer kredi notunuzun düşük olduğunu öğrenirseniz, kredi notunuzu yükseltmeniz için çalışmanız gerekiyor. Yani borçlarınızı ödemeli, kesinlikle ödemelerinizi geciktirmemeniz gerekiyor. Aksi halde kredi notunuz düşmeye devam eder ve kredi çekemezsiniz.

Faizsiz Kredi Çekmek için Yerine Getirmem Gereken Şartlar Nelerdir?

Kredi çekmek için kredi başvurusu yaparken yanınızda mutlaka TC kimlik belgenizin bulunması gerekiyor. Bankanın gerekli olan evraklarını yanınızda eksiksiz bir şekilde bulundurduğunuzdan emin olun. Belgelerin eksik olması halinde banka yapılan başvuruyu kabul etmeyecektir. Bankaya kredi taksitlerini ödeyeceğinize dair mutlaka gelir belgesi göstermeniz gerekiyor. Gelir belgesi olmayan kişilerin kredi çekmesi mümkün değildir. Bankanın ilan ettiği başvuru tarihleri arasında başvuru yapmayı unutmayın. Aksi halde yine başvurunuz kabul edilmez ve kredi kullanamazsınız. Kredi borçlarınız varsa bu borçlarınızı temizledikten sonra başvurunuzu yapmayı unutmayın.

birevim

6 Comments

 • Faizsiz araç kredisi günümüzde gerçekten büyük nimet, kredi derken birevim gibi firmalardan senetle alıyor gibi düşünebiliriz.

 • Faizsiz araç sahibi olabilmek gerçekten güzel bir şey, bende destekevimden araba sahibi olmuştum faizsiz 🙂

  • Merhaba Adem Bey,
   Birevim gibi sitemlerle faizsiz araç almak mümkün.

 • Faizsiz araba almamıza olanak sağlayan şirketlerin yavaş yavaş popüler olması çok güzel, ben 4 sene önce aldım faizsi aracımı, halen bir çok insan bu fırsatları bilmiyor

 • Faizsiz araç kredisi çekmeyi bankadan sağlayamazsınız, ancak birevim, fuzuloto gibi şirketlerden faizsiz peşinatsız alım yapabilirsiniz onda da tek sorun sıra beklemek

Leave a Comment

two × 3 =