Birikim Oto Nedir? Şikâyet Var Mı?

birevim faizsiz araba

Günümüz piyasa koşulları insanların alım güçlerini bir hayli aşağılara çekmektedir. Bu neden yüzünden orta ve düşük gelir gruplarına dâhil olan vatandaşlar özellikle gayrimenkul ve taşıt alımlarında büyük zorluklar yaşamaktadır. Birikim Oto yaşanan zorluklara faizsiz sistemler üzerinden kurmuş olduğu sistem sayesinde son vermeye çalışmaktadır. Üstelik sunumu yapılan sistem Türkiye’nin her yerinde işlevsel bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede hayal edilen araçlara kavuşman zannedildiği kadar zor olmamaktadır.

Birikim Oto Sistemi Nasıl İşler?

Birikimoto faizsiz sistemler üzerinden işleyen bir satım süreci hazırlamıştır. Bu sayede araç almak isteyen vatandaşların kredi çekimi gibi şeylerle uğraşmalarına gerek kalmamaktadır. Bilindiği üzere araç ya da ev alımlarında çekilen kredilerin geri ödemelerinde yüksek faizler bütçeleri bir hayli zorlamaktadır. Ancak Birikim Oto sistemleri araç alımlarında faiz gözetmeksizin taksit ödemelerini esas almaktadır. Üstelik ödenen taksitler firma tarafından belirlenmemektedir. Katılımcılar bütçelerine göre ödeme güçlerini kendileri belirlemektedir. Belirlenen taksitler üzerinden imzalanan sözleşmelerle katılımcılar, bir gruba dâhil edilmektedir. Altın günleri esas alınarak oluşturulan sistem, gruba dâhil olan her katılımcının hayal ettiği aracı satın alana kadar işlemektedir.

Birikim Oto Araç Alımı Nasıl Yapılır?

Katılımcılar Birikim Oto araç alımı yapabilmeleri için öncelikle hangi marka ve model araba almak istediklerine karar vermeleri gerekmekledir. Sonrasında ise firmanın resmi internet sitesindeki form doldurulmalıdır. Formu dolduran katılımcılar yetkililer tarafından kısa süre içerisinde aramaktadır. Aramalarda sistem hakkında bilgi edinimi sağlamak da mümkündür. Elde edilen bilgiler kapsamında araç alımlarının nasıl işlediği de öğrenilmektedir. Katılımcılar araçlarının bedellerine göre sisteme dâhil olabilmektedir. Her katılımcı aylık ödemesine göre değişim gösteren kişi sayısındaki gruba eklenmektedir. Gruplar 25 aydan başlayarak 70 aya kadar çıkan kişi topluluklarından oluşmaktadır. Gruplarda bulunan kişilerin araçlarına ne zaman kavuşacakları ise kura ile belirlenmektedir. Sözleşmelerden sonra çekilen kuralar noter huzurunda yapıldığı için işlemlerin tümü adilane olmak garantisi bulundurmaktadır.

Birikim Oto Peşinat İstiyor Mu?

Birikimoto peşinat konusunda da katılımcılarını rahatlatmaktadır. Bilindiği üzere günümüzde peşinat ödemeden araç satın almak pek çok kurumda mümkün değildir. Bu neden yüzünden araç almak isteyenler maddi güçlerini zorlayan krediler çekmek durumunda kalmaktadır. Ancak Birikim Oto üzerinden araç almak isteyen katılımcılar peşinat sıkıntısı yaşamamaktadır. Çünkü sistemde peşinat ödemeleri tamamen müşterilerin isteklerine bırakılmaktadır. Tercih eden katılımcılar peşinatlı sistemler üzerinden gruplara dâhil olabilmektedir. Peşinat ödemelerinin yapılması sadece vadelerin daha kısa süre içerisinde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Yoksa peşinat ödemesi yapmayan katılımcılar da yapanlar kadar kaliteli hizmet alabilmektedir. Üstelik iki durumda da ilerleyen aylarda ek masraflar çıkarılmamaktadır. Son olarak araç alımlarında 2.el olanların tercih edilmesi gerekmemektedir. Dileyen bireyler araçlarını sıfır olarak da temin edilmektedir.

Birikim Oto Şikâyet Varı Mı?

Faizsiz sistemlere karşı önyargıları bulunanlar Birikimoto şikâyet durumunu kontrol etmek istemektedir. Bu sayede firmanın güvenilir olup olmadığı konusunda fikir edinimi sağlanmaya çalışılmaktadır. Yapılan incelemelerde firmanın işlemlerinin tümünün yasal olarak uygun şekilde gerçekleştirildiği ortaya çıkmaktadır. Bu da hem firmayı hem de katılımcıları kanunlar önünde güvenceye almaktadır. Böylelikle firma herhangi bir şikâyet almamaktadır. Sözleşmelerden sonra çekilen kuralarla birlikte katılımcıların ne zaman araçlarına kavuşabilecekleri belirlenmektedir. Taksit ödemelerini düzenli bir şekilde yapan müşteriler, zamanı geldiğinde firma tarafından alınan araçlarına kavuşabilmektedir. Üstelik yetkililerle görüşme sağlanması ile birlikte ödemelerde ekstra kolaylıklar da elde edilebilmektedir. Bu da firmanın şikâyet almamasının ve beğeni oranlarının bir hayli yüksek olmasının ana nedenlerinden biridir.

birevim

16 Comments

 • Birikim oto reklamlarını son zamanlarda sık sık görmeye başladım, yazınız bu konuda beni aydınlattı teşekkürler 🙂

 • Birikimoto hakkında şikayet yok gibi, internette hiç göremedim haklarında şikayet

 • Birikimoto müşteri odaklı olduğundan haklarında şikayet görmeniz çok mümkün değil 🙂

 • Birikimoto gerçekten şahane bir firma, kayıt sırasında çok ilgilendiler. Ödeme seçeneklerinde nasıl rahat edebiliyorsam öyle seçenek sundular.

 • Birikimoto’dan arkadaşım araç sahibi oldu, süreç biraz uzadı ama çok sorun yaşamadan almıştı aracını

  • Merhaba İrem Hanım,
   Araba alımını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Birikimoto, 1989 senesinden beri 300.000 kişiyi araç sahibi yapan firmadır.

  • Merhaba Edanur Hanım,
   Birikimoto Birikimevim bünyesinde hizmet veren sektörde adını duyurmuş bir firmadır.

 • Merhaba iki gün önce birikimevim ailesine iyi oldum �nternette hala şikayet var mı gelişme ve güvenli bir firma mı diye araştırıyorum Kime sorsam olumlu veya olumsuz hiçbir şey söylemiyor interneti ve hiçbir yorum bulamıyorum bu sisteme dahil oldum ama sıkıntı yaşar mıyım diye hala tereddütlüyüm

 • Birikim oto firmasından ablamlar araba aldılar, çok memnunlar çok düşük taksitlerle araba sahibi oldular

 • Birikimoto dan bir arkadaşım araba aldı, çok memnun açıkçası ödeme seçeneklerinde de kolaylık sağlamışlar

 • Birikimoto firmasının reklamlarını görüyorum ara ara, aslında güzel bir firma ama şikayetleri değerlendirmek lazım tabi

 • Birikim oto hakkına şikayetlerin hızlıca çözümlendiğini görüyorum ve şikayetler geneli yoğunluk sebebiyle oluyor gözüküyor

 • Birikim oto firmasının pek reklamlarını göremedim son zamanlarda, bu alanda olan firmaların bence daha çok reklam yapması gerekiyor

 • Birikimoto da şikayet bence çok yok çevremde de alan çok kişi var çok memnun

Leave a Comment

one × 5 =