Aston Martin DBX’in Türkiye Fiyatı Açıklandı

Aston Martin’in ilk SUV modeli olan DBX’in Türkiye Fiyatı 5 milyon lira olarak açıklandı. Yeni model D&D motorlu araçlar tarafından açıklanan rakam sonrası İstanbul Yeniköy’de meraklılarının karşısına çıktı. St.Athan’daki fabrikada üretilen ve marka için yeni bir dönemin simgesi haline gelen Aston Martin DBX için Türkiye’deki satış fiyatının 575 bin eurodan olacağı bildirildi.

birevim faizsiz araba

Spor Karakterli SUV

4.0V8 benzinli 550HP motora sahip Aston Martin, 2000d/d’den itibaren 5000d/d’e kadar 700 Nm tork sunuyor. İhtiyaç durumunda tüm çekiş gücünü arka tekerlere iten Aston Martin, dört çeker bir SUV olmasına rağmen yüzde 100 arkadan itişli bir spor karakterine de bürünebiliyor. Araç arkasında bulunan elektrik diferansiyel (E-Diff) ise mükemmel bir viraj performansını arttırmaya destek oluyor.

Yeni Dönem Simgesi Otomobil

Aston Martin DBX’in Türkiye Fiyatı 5 milyon lira üzerinden satışa çıkarken, markanın yeni dönem simgesi otomobil

 • 638 litre bagaj hacmine sahip.
 • 1 derece başına 27000 Nm burulma sertliği ile dikkat çeken otomobil, 54:46 ağırlık dağılımına sahip.
 • Dokuz ileri tam otomatik şanzıman standart olarak yer alan Aston Martin DBX, 3 odacıklı havalı amortisörlere de sahip. Bu amortisörler sayesinde süspansiyon ayarı, farklı sürüş modlarına göre değişiklik gösteren araç ayrıca kör nokta uyarı sistemi ile de ön planda. Otomatik uzun far sistemi ve şerit takip gibi birden fazla elektronik güvenlik opsiyonu yer alan araç, Aston Martin DBX’in fiyatı meraklıları açısından uygun bulundu. Aston Martin DBX’lerin renk seçenekleri arasında
 • Arizona Bronze
 • Minotaur Green
 • Magnetic Silver
 • Onyx Black
 • Stratus White
 • Satin Silver Bronze
 • Xenon Gray yer alıyor.

SUV Pazarı İçin Üretildi

Yalnızca İstanbul ve İzmir’de satışa sunulan araç, müşterileri tarafından test etmek için 2020 yılı sonuna doğru teslim edilecek. İngiliz markanın ilk SUV modeli olan Aston Martin DBX’in Almanya’daki satış fiyatı ise 193 bin 500 euro olarak açıklandı. Dünyanın en prestijli otomobillerini üreten sper spor kategorisinin en önemli markalarından olan Aston Martin’in SUV pazarı için ürettiği DBX modeli merakla bekleniyordu. Tasarım detayları, yerden yüksek karoseri ve Aston Martin ruhunu taşıyan otomobil, son derece çekici. Hiçbir marka ile ortak bir platformu olmayan otomobil, tam anlamı ile özgün.

Muhteşem Bir Alternatif

Türkiye’de Yeniköy Showroomunda görücüye çıkacak olan Aston Martin DBX, test sürüşü için test aracının Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Aston Martin markasının tarihinde ilk olma özelliğini taşıyan araç, testler sonucunda tahminlerin çok üzerinde bir performans sergileyerek sektörün duayen otomobil eleştirmenlerini dahi şaşırttı. Hem asfalt hem de arazi kullanımı için üretilen ve genellikle 4×4 çekişli olan SUV tipi araç olarak tasarlanan Aston Martin DBX, tasarımı ile hem spor araba hem de SUV’dan vazgeçemeyenler için muhteşem bir alternatif olarak piyasada yerini aldı.

birevim

5 Comments

 • 5 milyon lira çok ciddi bir rakam günümüzde ya, bu araçlara bu paraları verenlerin maddi imkanlarını hayal edemiyorum

 • Aston Martin gerçekten çok iyi araba, ancak fiyatı da bir o kadar yüksek

 • Aston Martin çocukluk hayalim ancak, hep çocukluk hayalim olarak kalacak sanırım 🙂

Leave a Comment

20 + nineteen =