Araba.com Nedir? Hemen Araba Nasıl Satılır?

birevim faizsiz araba

İnternet üzerinden araba alınıp satılan bir kurum olan siteye dahil olan farklı sitelerde var. Bir iLAb Holding kuruluşu olan sitede araba ilanları vermek mümkündür. İster mobil uygulama üzerinden isterseniz de bilgisayar üzerinden siteye direkt olarak giriş yapmak mümkündür.

Arabam.com sitesi 2000 yılında faaliyete girmiştir. Site ülkemizi en büyük online ikinci el araç pazar noktalarından birisi olarak görülmektedir. Şirkete ait olan sigortam.net, kariyer.net ve emlakjet.com siteleri ile birlikte hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri Pazar günleri hariç diğer günlerde belirli saatler arasında hizmet vermektedir.

Arabam.com Nedir?

Arabam.com nedir sorusuna verilecek en basit cevap online ikinci el pazar yeri olacaktır. Site içerisinde farklı özellikler bulunmaktadır. Siteye ücretsiz olarak üye olduktan sonra üyeliğinizi onaylı hale getirip ardından ücretsiz olarak ilan vermek mümkündür. Ayrıca sitede “Trink Sat” özelliği de bulunmaktadır. Site tarafından özel olarak oluşturulan veri tabanı sayesinde acil olarak satmak istediğiniz aracın bilgilerini girerek fiyat teklifi almanız mümkündür.

En hızlı ve en avantajlı şekilde araç satmak veya almak için bu siteyi tercih etmek mümkündür. Sitenin sunduğu hizmetler arasında arabam kaç para, tramer hasar sorgu gibi hizmetler de vardır. Sistemi kullanmak için Android veya İOS telefonunuza uygulamayı indirmekte mümkündür.

Arabam.com Üzerinden Hemen Araba Sat

Sitenin sunduğu özelliklerden birisi de “Hemen Araba Sat” seçeneğidir. Bu seçenek sayesinde 30 dakika gibi bir sürede aracınızı satmanız mümkündür. İlk olarak yapılması gereken araca ait olan bilgileri girip fiyat teklifi almak olacaktır. Ardından siteye ait olan şubelerden birisine giderek ekspertiz raporu almanız gerekiyor. Ekspertiz raporu alındıktan sonra aracınız piyasa şartlarında değerinde alınarak satış işlemi yapılacaktır.

Acil satmak istediğinizde bu sistemi kullanmak mantıklı bir seçim olmaktadır. Çünkü aracınızı ölü fiyatına almak yerine sizin aracınızla aynı özelliklere sahip diğer arabalarla karşılaştırma yöntemiyle fiyatı belirlenip öyle alınacaktır.

Arabam.com Hemen Araba Sat Fiyat Teklifi

Hemen araba sat özelliğini kullanırken yapmanız gereken ilk işlem fiyat teklifi almak olacaktır. Bunun için aracınız markası, modeli, yılı, kasası, varyant, yakıt, vites, kilometre bilgileri yazmalısınız. Ardından iletişim bilgilerinizi yazmanız sizden istenecektir. Fiyat teklifi öncesinde telefon numaranıza özel bir koda gelecektir. Bunu yazdıktan sonra aracınızın fiyat teklifi ekrana gelecektir. Genelde 10 bin TL aralığında bir fiyat teklifi sizlere gelecektir.

Eğer verilen teklif sizin için uygunsa yapmanız gereken “Hemen Randevu Al” seçeneğine tıklamak olacaktır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir ve Yalova noktalarında bulunan ekspertiz randevu alanlarını tercih etmelisiniz. Aracınız hasarsız, boyasız ve bir motor sorunu olmadığında en yüksek fiyat üzerinden peşin ödeme yapılarak sizden hızlı bir şekilde alınacaktır. Bu işlemi yapmak o nedenle çok basittir.

birevim

4 Comments

  • Arabam.com üzerinden arabanın hemen satılabilmesi çok iyi ve fiyat olarakta öyle düşürmüyorlar hakkını veriyorlar bence 🙂

  • Arabam.com da araç sektörü için farklı bir bakış açısı kattı olaya 🙂

  • Arabam.com trink sat sistemini Türkiye’de ilk deneyen firma sanırım gerçekten çok başarılı bir girişim

Leave a Comment

7 + sixteen =