0,49 Faizli Arabalar Hangileri? 0,49 Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Kamu bankaları yalnızca yüzde 0,49 faiz oranı ile vatandaşları araç sahibi yapıyor. Hangi marka araçların bu kampanyaya dahil olacağı açıklandığından beri vatandaşların yüzü gülüyor. Taşıt kredisi imkanları yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişiklik gösteriyor. Kampanyanın geçerli olması için vatandaşın yerli üretim araç satın alması bekleniyor. Araç firmaları yalnızca yerli üretim anlaşmalı çalışıyor. Bu kampanyayı sunan bankalar arasında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yer alıyor. Bankalar 5 Haziran’dan itibaren kredi kullanımlarını erişime açmıştır. Krediyi hem kurumsal müşteriler hem de bireysel müşterilerin kullanması mümkündür. Taşıt kredisi yalnızca binek araçları değil aynı zamanda motosikletleri de kapsıyor.

birevim faizsiz araba

Yerli Üretim Araçları Seçin, İndirimi Kapın

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır binek araç ya da motosiklet almanız halinde aylık yüzde 0,49 ile 0,69 arası uygun faiz oranlarından faydalanmanız mümkündür. Kampanya kapsamında hem Toyota, hem Hyundai hem de Fiat ve Honda da yer alıyor. Halkbank tarafından duyurulan bilgiye göre binek araç kategorisinde yer alan markalar arasında Honda, Ford, Fiar, Hyundai ve Toyota yer alırken, ticari araç kapsamında ise Otokar, Mercedes, Karsan, Isuzu, Güleryüz, Gaz, Ford, Fiat, BMC yer alacak. Kişilerin indirimli fiyattan faydalanması için mutlaka bu markalardan bir tane araç almanız gerekiyor.

Taşıt Kredisi Destek Paketi ile Zorlanmadan Araç Sahibi Olun

Anlaşmalı yerli otomotiv üretimi yapan firmalardan alacağınız araçlar için 60 aya varan vade yapma imkanınız bulunuyor. Hem de krediyi tam 120 bin TL değerinde limitle kullanmanız mümkün oluyor. Eğer satın almak istediğiniz araç 7 yaşına kadar geliyorsa ve ikinci el bir taşıtta faydalanabileceğiniz faiz oranı yüzde 0,82’dir. İkinci el araçlar için krediyi 60 aya varan vade seçenekleri ile tam 150 bin TL limitle kullanmanız mümkündür. Kredi kullanmak için sicilinizin bozuk olmaması gerekiyor.

Kampanya Kapsamında Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kampanyanın hem ikinci el hem de 0 km araçları kapsaması vatandaşları sevindiriyor. Yalnızca binek araçlar düşünülmüyor. 0 km olan ticari araçlar da kampanya dahiline giriyor. Kredi tutarı ticari araçlar için 72 bin TL’den başlayarak 500 bin TL’ye kadar çıkıyor. Vade süresi 36 ay ile 60 aya kadar değişiklik gösteriyor. İndirimli faiz oranları ile vatandaşlar geri ödemelerini zorlanmadan, kendi bütçelerine göre yapma imkanını elde ediyor. Binek araçlar için ise kullanılabilecek kredi miktarı 150 bin TL’dir. (İkinci el araçlar için geçerli) 0 km araçlar için ise en çok 120 bin TL’ye kadar krediyi en çok 60 ay vade ile kullanarak araç sahibi olmanız mümkündür. Haydi, hayallerinizdeki araçlara kavuşmanın vakti geldi de geçiyor.

birevim

7 Comments

 • 0.49 faiz oranı araç kredisi için gerçekten şahane bir oran, keşke diğer bankalarda bu tarz girişimler sağlasa 🙂

 • 0,49 faiz oranı gerçekten şahane şu an bu oranlara kredi veriliyor mu?

  • Merhaba Hülya Hanım,
   Bu bu kampanya artık geçerli değildir. Sitemizden yeni kampanya bilgilerini takip edebilirsiniz.

 • 0,49 faiz sanırım geçerli değil, çünkü şu an oranlar 1 üzerine çıktı tekrar

  • Merhaba Süleyman Bey,
   Şu sıralar 0,49 faizli araç kredisi veren banka bulunmamaktadır.

 • Faiz oranı geçrekten iyi ama çok kısa süreliğineydi sanırım şu an sıfır araçta yok zaten

 • Bu faizleri tekrar bulsak bir tane bende alacağım ama sanmıyorum tekrar faizlerin düşeceğini

Leave a Comment

nineteen + seventeen =